Beiskolázási tájékoztató a 2024/2025. tanévre

Tisztelt Szülők! Kedves leendő Elsősök!

Várjuk gyermeküket iskolánkba, ahol 2024.szeptemberében egy első osztály indul

A programot bemutató kisfilm azt alábbi linken érhető el:

A GyermekTér osztály jellemzői:

• szeretnéd, ha a nap beszélgetőkörrel kezdődne, nem pedig „Osztály vigyázz”-al,
  • ha szeretnéd, hogy a délután ne a  házifeladattal teljen, az megmaradhasson szabadidőnek,
  • fontos számodra, hogy a gyerekedet differenciáltan oktassák, saját tudásszintjének megfelelően,
  • egyetértessz a befogadó, elfogadó tanulási környezettel,
  • azt szeretnéd, hogy gyermeked jól tudjon csoportban és önállóan is dolgozni, jártas legyen különféle tanulási módszerekben,
  • a GyermekTérben kiscsoportokban, projekt alapon is dolgoznak a diákok,
  • szeretnél egy olyan iskolát, ami valóban használható tudást ad,
  • ha szeretnéd, hogy gyermeked egy aktív iskolai közösségben élje a mindennapjait,
  • szeretnél egy iskolát, ami nyitott a szülők előtt is,
  • nem bánod, ha tegeződni fogunk, ahogy gyerekeid is a tanítóikkal.

Jelentkezés a GyermekTér 2024/2025.tanév első osztályába

Jelentkezés lépései

Szakértői véleménnyel (SNI-BTMN) rendelkező leendő elsős tanulók számára:

1. Szándéknyilatkozat és szülői kérdőív kitöltése, szakértői vélemény megküldése  2024. január 21-ig
  2. Ismerkedés a családokkal. Ezekre az alkalmakra meghívót küldünk.
  3. Játszóház a gyerekeknek 2024. februárjában.

Szakértői véleménnyel nem rendelkező leendő elsős tanulók számára:

1. Szándéknyilatkozat és szülői kérdőív kitöltése  2024. március 11-ig
  2. Ismerkedés a családokkal.  A gyerekek számára játszónapot, a szülők részére csoportos beszélgetéseket szervezünk 2024. márciusában

A szülői kérdőívet és a szándéknyilatkozatot a Dokumentumok Leendő elsősöknek menüjében találja.

A kitöltött dokumentumokat a beiskolazas.rozsadombi@gmail.com e-mail címre várjuk!

A GyermekTér osztályt válaszd, ha:

• nem bánod, hogy tegeződni fogunk, ahogy gyerekeid is a tanítóikkal
  • szeretnéd, ha a nap beszélgetőkörrel kezdődne, nem pedig „Osztály vigyázz”-al.
  • nem szeretnéd házifeladattal terhelni a gyerekedet délutánonként, mert tudod, hogy napközben mindent megtanul, a délután a ti közös időtök.
  • fontos számodra, hogy a gyerekedet saját tudásszintjének megfelelően, egyénre szabottan oktassák, akár fejlesztésről, akár tehetséggondozásról van szó. Mert nálunk erről szól a differenciált oktatás.
  • befogadó, elfogadó tanárokat szeretnél, akik módszertanilag is felkészültek a különböző képességű gyerekekre. Mert mi komolyan vesszük az integrált oktatást.
  • azt szeretnéd, hogy gyermeked jól tudjon csoportban és önállóan is dolgozni. A GyermekTérben nincs frontális oktatás, kiscsoportokban, projekt alapon dolgoznak a diákok, miközben az önálló munkára és önellenőrzésre is felkészítjük őket.
  • szeretnél egy olyan iskolát, ami valóban használható tudást ad.
  • szeretnél egy iskolát, ami nyitott a szülők előtt.
  • szeretnél egy aktív közösséget, amelynek fontos, hogy együtt jó iskolát csináljunk.

Jelentkezés a GyermekTér 2023/2024.tanév első osztályába

Jelentkezés lépései

Szakértői véleménnyel (SNI-BTMN) rendelkező leendő elsős tanulók számára:

1. Szándéknyilatkozat és szülői kérdőív kitöltése, szakértői vélemény megküldése  2022. december 21-ig
  2. Ismerkedés a családokkal. Ezekre az alkalmakra meghívót küldünk.
  3. Játszóház a gyerekeknek 2023. februárjában

Szakértői véleménnyel nem rendelkező leendő elsős tanulók számára:

1. Szándéknyilatkozat és szülői kérdőív kitöltése  2023. március 11-ig
  2. Ismerkedés a családokkal.  A gyerekek számára játszónapot, a szülők részére csoportos beszélgetéseket szervezünk 2023. márciusában (szombaton)